Підприємцю на єдиному податку не можна використовувати електронні гроші

elektronn_-grosh_.jpg
З розвитком інформаційних технологій електронні гроші набирають все більшої популярності в Україні. Ряд нормативних актів України закріпив офіційно статус електронних грошей, зокрема це Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» та Положення про електронні гроші в Україні, затверджене постановою Правління НБУ.
Ці нормативні акти визначають, що електронні гроші - це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі.
Підприємці України, зокрема фізичні особи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування запитали у Міністерства економічного розвитку та торгівлі України стосовно можливості проведення розрахунків, використовуючи електронні гроші.
Міністерство, натомість, відповіло листом № 3132-04/18028-02, в якому визначено, що виходячи з особливостей спеціального режиму оподаткування фізичні особи-підприємці платники єдиного податку не можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи.
Варто зазначити, що це не є прямою забороною використовувати електронні платіжні системи підприємцями, адже Закон дає право всім охочим користуватися електронними грошима в межах чинного законодавства.
Разом з тим, якщо фізична особа-підприємець платник єдиного податку буде використовувати у своїй діяльності електронні гроші, то вона зобов’язана сплачувати податок за ставкою 15%, як така, що застосовує інший спосіб розрахунків (підпункт 3 пункт 293.4 статті 293 Податкового кодексу України).
Еще записи
Вилучення земельної ділянки для ведення садівництва як перший крок її приватизації
В процесі реалізації конституційного права на землю громадянам нерідко доводиться ...
Пам’ятка. Які документи потрібні для приватизації.
З 90-х і до сьогодні, актуальним для громадян України залишається запитання приватизації ...
Встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України
Збройний конфлікт в Україні на територіях Донецької та Луганської областей триває ...
Возврат или обмен товара, приобретенного в интернет-магазине
Каждый из нас хотя бы раз заказывал товар в интернет-магазине и не всегда в полной мере ...