Скаргу можна буде відправляти по електронці

11_22.jpg
В час масового переходу суспільних відносин у площину дистанційності та оперативності, відносини, що утворюються у сфері звернення громадян до органів державної влади, підприємств, установ, організацій - це найперша сфера, що підлягає модернізації. Саме тому Парламент розглянув проект змін до Закону України «Про звернення громадян», внесений Президентом України і прийняв ці зміни на початку липня цього року.
Новоприйняті зміни дають можливість кожному громадянину направити звернення (скаргу, пропозицію, заяву) до органу, наділеному владними повноваженнями по електронній пошті, не використовуючи при цьому електронний цифровий підпис. Звернення, що направляється електронною поштою має такі ж вимоги, як і звичайне звернення (але без підпису автора). Відповідь на таке звернення можна отримувати у будь-який спосіб. Зміни визначають, що порядок розгляду таких електронних звернень повинні розробляти самі державні органи.
Крім того новинкою у Законі стало введення поняття електронної петиції. Під цим поняттям мається на увазі таке ж електронне звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, яке розміщується на офіційних сайтах цих органів державної влади і кожен громадянин, що бажає підтримати цю петицію залишає на офіційному сайті свої дані (у тому числі адресу електронної пошти) і, таким чином підписується під петицією.
Варто звернути увагу на те, що петиція буде розглянута і надана на неї відповідь за умови, коли під нею підпишуться не менше 25 000 чоловік протягом 3 місяців.
Сподіваємось, що державні органи розроблять ефективні порядки розгляду електронних звернень, адже з одного боку - це спрощує громадянам процес звернення до держави, а з іншого відсутність обов’язковості підпису під електронним зверненням дає можливість зловживати цим, і підписуючись під чужим іменем можна відправити безліч звернень. А це перетворить роботу державних органів на безкінечну процедуру відписок на звернення, а часу для здійснення власних повноважень не залишиться.
Новоприйняті зміни набудуть чинності після 3 місяців з дня опублікування.
Еще записи
Вилучення земельної ділянки для ведення садівництва як перший крок її приватизації
В процесі реалізації конституційного права на землю громадянам нерідко доводиться ...
Пам’ятка. Які документи потрібні для приватизації.
З 90-х і до сьогодні, актуальним для громадян України залишається запитання приватизації ...
Встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України
Збройний конфлікт в Україні на територіях Донецької та Луганської областей триває ...
Возврат или обмен товара, приобретенного в интернет-магазине
Каждый из нас хотя бы раз заказывал товар в интернет-магазине и не всегда в полной мере ...