Можливості, які відкриває інтернет для роботи юриста

Можливості, які відкриває інтернет для роботи юриста

З розвитком інформаційних технологій зазнали змін усі сфери суспільного життя і бізнесу. Відтепер, для того, щоб отримати чи надати послугу, придбати чи продати товар, не обов’язково особисто зустрічатися замовникам та виконавцям, покупцям та продавцям. Існує можливість організувати їх ефективну взаємодію в інтернеті, причому це суттєво економить час та зусилля обох сторін.

На сьогоднішній день надзвичайно актуальним є питання заробітку в інтернеті для представників з юридичною освітою. І стосується воно не лише початківців у даній галузі, для яких у першу чергу необхідно знайти роботу за фахом та набувати досвіду, а і юристів з багаторічною практикою, адже дозволяє отримати додаткове джерело доходу, розширити клієнтську базу.

Слід зазначити, що практично кожна людина у повсякденному житті стикається з різноманітними юридичними моментами: оформлення документів, захист прав, відшкодування збитків, укладання договорів, угод, тощо. І отримати пораду чи консультацію кваліфікованого юриста щодо грамотного вирішення подібних проблем можна сидячи біля власного комп’ютера або по телефону, надіславши потрібні для вивчення документи електронною поштою.

Звичайно не всі юридичні послуги можливо надавати у віддаленому режимі. Наприклад, представництво у суді, відвідини правоохоронних органів, передача підготовлених документів потребує особистої присутності юриста. Тим не менше більшість послуг юридичного характеру можна здійснювати через інтернет.

Для цього юристу необхідно мати ґрунтовні знання у певній галузі, де він зможе надавати дієву допомогу, технічні можливості (комп’ютер, доступ до мережі) та розуміння яким саме способом він буде провадити свою діяльність в інтернеті.

Розглянемо основні форми заробітку для юриста, які пропонує мережа мережі.

 1.    Фріланс.

 Фріла́нсер (з англ. Freelancer – вільний митець) — вільнонайманець, який сам шукає собі проекти, може одночасно працювати на декілька фірм. В Україні фрілансерами переважно називають людей, які виконують будь-яку роботу через мережу інтернет віддалено (wiki).

 Його суть полягає у тому, що юрист реєструється на біржі фрілансу (наприклад: freelance.com.ua), розміщує там інформацію про себе та пропонує певний перелік послуг (консультації, написання статей на юридичну тематику, оформлення документів тощо). В даному випадку біржа фрілансу виступає своєрідним майданчиком для роботи, де діє система рейтингу – чим кращі про вас відгуки від клієнтів, тим вищі позиції ви будете займати.

До переваг фрілансу можна віднести вільний робочий графік, можливість самостійно планувати діяльність без прив’язки до певного робочого місця та виконувати роботу одночасно для кількох замовників.

Але є і недоліки, такі як висока конкуренція на подібних ресурсах, необхідність постійно дбати про свій рейтинг, нерегулярність замовлень.

 2. Створення власного сайту чи ведення блогу.

Створити власне середовище для просування юридичних послуг буде корисним як окремій особі, так і юридичній фірмі. Даний варіант передбачає розробку сайту, виконання певних заходів для його популяризації, систематичне наповнення різноманітною інформацією, яка зможе зацікавити потенційного клієнта,

Доцільно буде розмістити на створеному сайті особисті дані (освіта, досвід роботи) або дані про фірму, подбати про висвітлення цінової політики, способів взаємодії з клієнтом (за допомогою запитів на сайті, електронної пошти, скайпу, у соціальних мережах), передбачити розділ, де будуть збиратися відгуки щодо наданих послуг.

Юридичні фірми зазвичай створюють сайти саме з метою власної реклами та часто наймають людей з освітою юриста для наповнення їх інформацією.

Фірми практикують розміщення аналітичних статей, які висвітлюють актуальні проблеми, з якими юристи стикаються в процесі практичної діяльності. Ця інформація може бути корисною клієнту і допомагає зорієнтуватися у вирішенні особистих проблем.

Власний сайт дозволяє пропонувати клієнтській аудиторії повноцінні електронні продукти, які може створювати юрист: відеокурси, відеосемінари, рекомендації, посібники, тощо.

Перевагами створення сайту для організації роботи юриста є відсутність посередників та керівництва, вільний вибір клієнта та форми роботи з ним, можливість самостійно планувати тривалість робочого часу.

Та слід пам’ятати, що розробка та просування сайту потребують значних витрат часу, певних коштів (якщо ви самостійно не володієте потрібними навиками) та особистої організованості.

 3. Юридичний портал-каталог, майданчик для надання юридичних послуг он-лайн.

Його можна створити самостійно і при цьому не мати юридичної освіти. Тут першочерговим завданням стає розробка привабливого ресурсу, де юристи будуть пропонувати свої послуги, а клієнти шукати виконавців.  При цьому особа, яка організувала такий майданчик, отримує певний процент від заробітку зареєстрованих юристів.

Яскравим прикладом такого порталу є Lawyer.ua. Створений у форматі соціальної мережі, Lawyer.ua дозволяє отримати інформацію про спеціалістів юридичної сфери, організувати процес взаємодії між клієнтом і юристом, оцінити надані послуги, отримати консультацію та дізнатися про новини юридичної сфери.

Кожен юрист сам зорієнтується у виборі форми роботи у мережі, враховуючи власні бажання та можливості, проте необхідно розуміти, що будь-який з описаних видів діяльності передбачає на початку досить скромні заробітки, а іноді і витрати. Результати не приходять одразу, важливо сформувати репутацію та завоювати довіру клієнтів, тому консультації часто надаються безкоштовно.

Особливо складно розпочинати роботу юристам-новачкам, адже в першу чергу їх чекає тривалий період самореклами та пошуку клієнтів.

Також слід звернути увагу на контингент осіб, які шукають допомогу в інтернеті. Зазвичай це дрібні клієнти, які потребують вирішення проблем, що стосуються сімейного права, трудових спорів, ДТП, притягнення до адміністративної відповідальності, споживчих кредитів, тощо. Знайти великого клієнта в мережі на практиці досить важко.

У будь-якому випадку дистанційна робота в мережі – перспективний і сучасний напрям. З кожним роком вона відкриває все більший простір можливостей і головне вчасно включитися в даний процес.

МНЕНИЯ ЭКСПЕРТОВ