Трапляються такі ситуації коли ваші близькі люди або знайомі-пенсіонери перебувають за кордоном. Проживають там і за станом здоров'я повернутися в Україну не мають можливості. А фахівці ПФУ призупинили і відмовляються поновлювати виплати пенсій, та вимагають особистої присутності.


Необхідно звернутися до пенсійного фонду із письмовою заявою з вимогою надати роз'яснення причин припинення виплати пенсії або підстав, за якими це вже здійснено. Відправляти необхідно рекомендовані листи з повідомленням. При цьому важливо вимагати надання всіх документів, що мають відношення до цього питання, тобто від записки інспектора, який вирішив припинити виплату, до протоколу засідання комісії ПФУ, яка прийняла рішення про припинення виплат. Також слід вказати, що це необхідно для оскарження дій в ГУ ПФУ, прокуратурі, адміністрації Президента і повідомлення омбудсмена про порушення прав людини.


Наявність у людини медичних показань, які ґрунтуються на медичних документах, дають можливість зробити виписки і отримати висновки про те, що пенсіонер не транспортабельний без шкоди для його здоров'я на територію України. За кордоном необхідно звернутися в посольство або консульство із заявою про легалізацію медичних документів, які вказують на неможливість його приїзду в Україну без шкоди здоров'ю. Зазначені документи будуть підтверджувати факт того, що він живий і проходить лікування. У тому числі знадобляться копії з медичних документів останніх відвідувань лікарів. Якщо пенсіонер зможе бути присутнім сам на цій зустрічі з представником консульства, то варто просити оформити довідку про особисту присутність і те, що його особистість встановлено та засвідчено.


Негативні відповіді від ПФУ разом із копіями медичних документів необхідно надіслати рекомендованими листами з повідомленням по всім іншим державним інстанціям - прокуратура, Адміністрація Президента і омбудсмен з проханням перевірити законність вимог і дій працівників ПФУ.


Можна залучити ЗМІ на цьому етапі, як «підігріваючу складову», які візьмуться супроводжувати висвітлення вашого питання.


Зібраний пакет документів дасть можливість звернутися до суду. Процес швидким не буде і тому необхідно орієнтуватися на період від 2-ох до 6-ти місяців. Задоволення позову судом забезпечить відновлення виплат з моменту припинення і дасть можливість вимоги перерахунку виплат, як таких, які були незаконно отримані ПФУ і знаходилися в їх розпорядженні. Не слід забувати і про моральну шкоду, про компенсацію якої може йти мова в судовому слуханні. Необхідно збирати всі чеки і документи, які свідчитимуть про незручності і додаткові витрати пенсіонера в зв'язку з порушенням його прав на отримання пенсії. Наприклад, погіршення стану здоров'я, необхідність надання екстреної допомоги або відмови від чогось в звичайному розпорядку дня через такі дії ПФУ.

Архив

«  
Октябрь 2020
  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31