НОТАТКИ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ

Далеко не таємниця, що Україна своєю гнучкою системою оподаткування, вигідним ринком праці та географічним розташуванням приваблює іноземців, які мають намір здійснювати підприємницьку діяльність в Україні. Незважаючи на економічні обставини в країні, які одними розцінюються як перешкода для розвитку, розширення бізнесу, коли іншими ж навпаки - сукупністю умов для максимізації вигідних процесів і мінімізації витрат.

Для якісного розвитку бізнес-процесів іноземцям необхідно легалізувати перебування на території України.

Діюче законодавство передбачає вичерпний перелік підстав для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.

Відповідно до положень Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 № 3773-VI та Закон у України "Про імміграцію" від 07.06.2001 № 2491-ІІІ особа, яка здійснила іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США має право отримати постійний вид на проживання.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про імміграцію" дозвіл на імміграцію надається в межах квоти імміграції. Квота імміграції встановлюється Кабінетом Міністрів України у визначеному ним порядку по категоріях іммігрантів. Сюди відносяться вищевказані особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України.

Щорічно Кабінет Міністрів України видає Розпорядження "Про встановлення квоти імміграції" щодо отримання постійного проживання в межах квоти певним категоріям іноземців.

Відповідно до Розпорядження КМУ від 18.04.2018 р. № 254-р "Про встановлення квоти імміграції на 2018 рік" встановлено квоту імміграції на 2018 рік за категоріями іммігрантів у розрізі регіонів згідно з додатком. У додатку до даного Розпорядження КМУ зазначено, що особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США, квотою необмежені.

А ось щодо порядку внесення іноземних інвестицій необхідно врахувати наступне.

Інвестиційний внесок здійснюється шляхом переказу грошових коштів (як частка до статутного капіталу) в свою власну компанію. Придбання рухомого/нерухомого майна для власних потреб інвестицією в економіку України не вважається. Гроші повинні бути у власності юридичної особи. Через банк-відправник здійснюється переказ грошових коштів банку-одержувачу в Україні, який обслуговує юридичну особу, де іноземець є засновником. Після переказу грошових коштів необхідно отримати повідомлення про реєстрацію інвестиції в Міністерстві економіки України, дозвіл на імміграцію і переходити до процедури подання документів на отримання посвідки на постійне проживання в Україні.
Еще записи
Державна допомога при народженні дитини
До нас звернулася одинока мати, яка народила дитину, відомості про що зазначені, ...
Тихий час або комендантська година
До нас надходить багато запитань від батьків неповнолітніх дітей, а також від ...
Обов’язок дітей утримувати своїх батьків
Конституція України закріплює обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх ...
Як проголосувати НЕ за місцем реєстрації
Вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року і виборчі дільниці будуть ...