vidacha-dokument_v.jpg
Міністерство юстиції України запустило пілотний проект зі спрощенням доступу громадян до адміністративних послуг. Зокрема це стосується оформлення та видачі свідоцтв про народження дітей. Згідно з цим проектом спеціалісти органів юстиції працюватимуть безпосередньо у пологових будинках та видаватимуть свідоцтва про народження дітей майже одразу після їх народження.
Таке рішення, на думку Міністерства, спростить громадянам процедуру отримання першого документа новонародженого, адже не доведеться додатково збирати документи, йти до органів юстиції, стояти в черзі, щоб отримати цей документ.
Пілотний проект у цьому році стартував у Львові, згодом він буде поширений на інші міста країни. Варто зазначити, що таким досвідом Міністерству юстиції варто поділитися з Міністерством соціальної політики, адже отримати свідоцтво про народження дитини - процедура набагато простіша, ніж оформлення соціальної виплати на цю дитину. Спеціалістам, що працюватимуть у пологових будинках варто надати функції з оформлення соціальних виплат на дитину, одночасно з оформленням та видачею свідоцтва про народження. Така новація 100% знайде своїх прихильників та матиме успіх.
Виділення окремого спеціаліста, що оформлятиме документи безпосередньо в пологових будинках буде затратним для бюджету, Міністерствам варто було б подумати над об’єднанням функцій спеціалістів різних міністерств, або розробити та запровадити нові технології електронного оформлення пільг, документів, тощо, яке е потребуватиме ані щомісячної оплати праці багатьох спеціалістів, ані витрат часу і нервів на збір потрібних документів та довідок.
Сподіваємося, що такі новації й надалі будуть впроваджуватись в житті нашої держави і суспільства, поступово наближаючи Україну до євро спільноти.
elektronn_-grosh_.jpg
З розвитком інформаційних технологій електронні гроші набирають все більшої популярності в Україні. Ряд нормативних актів України закріпив офіційно статус електронних грошей, зокрема це Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» та Положення про електронні гроші в Україні, затверджене постановою Правління НБУ.
Ці нормативні акти визначають, що електронні гроші - це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі.
Підприємці України, зокрема фізичні особи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування запитали у Міністерства економічного розвитку та торгівлі України стосовно можливості проведення розрахунків, використовуючи електронні гроші.
Міністерство, натомість, відповіло листом № 3132-04/18028-02, в якому визначено, що виходячи з особливостей спеціального режиму оподаткування фізичні особи-підприємці платники єдиного податку не можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи.
Варто зазначити, що це не є прямою забороною використовувати електронні платіжні системи підприємцями, адже Закон дає право всім охочим користуватися електронними грошима в межах чинного законодавства.
Разом з тим, якщо фізична особа-підприємець платник єдиного податку буде використовувати у своїй діяльності електронні гроші, то вона зобов’язана сплачувати податок за ставкою 15%, як така, що застосовує інший спосіб розрахунків (підпункт 3 пункт 293.4 статті 293 Податкового кодексу України).

Архив

«  
Сентябрь 2015
  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30