Отримали землю для ведення підсобного господарства? Маєте право на її збільшення

zemelna-d_lyanka.jpg
Відтепер громадяни, які отримували земельні ділянки безоплатно для ведення особистого підсобного господарства мають право на збільшення розмірів земельної ділянки. Про це говориться у постанові Верховного Суду України, який роз’яснив і закріпив у судовій практиці новий шлях вирішення цієї проблеми.
У постанові йде мова про розмежування понять «особисте підсобне господарство» і «особисте селянське господарство». Так, згідно положень Земельного кодексу України, кожен громадянин у порядку безкоштовної приватизації має право на отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше 2 гектарів. По кожному виду використання земельних ділянок кожен громадянин має право на отримання по одній ділянці на окремий вид.
У Законі України «Про особисте селянське господарство» визначено, що громадяни, які отримали земельні ділянки для ведення особистого підсобного господарства у розмірі менше 2 гектарів мають право на збільшення цієї земельної ділянки, згідно діючих норм Земельного кодексу України.
Земельний кодекс України у редакції 1990 року мав поняття земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства, розмір якої був встановлений у розмірі не більше 0,6 гектара. Провівши аналіз законодавства України Верховний Суд прийняв рішення, на користь громадян, які отримували земельні ділянки для підсобного господарства.
Таким чином, громадяни України, які отримали безоплатно земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства у розмірі до 0,6 гектарів, згідно норм Земельного кодексу у редакції 1990 року мають право на збільшення своєї земельної ділянки до 2 гектарів у безоплатному порядку, визначеному чинним Земельним кодексом України.
Еще записи
Державна допомога при народженні дитини
До нас звернулася одинока мати, яка народила дитину, відомості про що зазначені, ...
Тихий час або комендантська година
До нас надходить багато запитань від батьків неповнолітніх дітей, а також від ...
Обов’язок дітей утримувати своїх батьків
Конституція України закріплює обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх ...
Як проголосувати НЕ за місцем реєстрації
Вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року і виборчі дільниці будуть ...