Постимо та коментуємо в Інтернеті обережно

nternet.jpg
Нарешті, Україна, як сучасна про європейська держава наближається до того, щоб розширити вплив правового поля на усі сфери суспільного життя, у тому числі мережу Інтернет. Чи не найбільше часу сучасна молодь проводить в мережі Інтернет. Ця розкіш сучасного світу стирає кордони країн, робить можливим спілкування без затрат часу та значних коштів. Проте, мережа Інтернет нашпигована інформацією, яка є шкідливою для людей і суспільства, саме з метою зробити мережу безпечною різні країни світу врегульовують відносини людей саме в мережі Інтернет.
Однією із перших «ластівок» правової системи України у цій сфері стала судова справа «Сіволапенко проти «Юстініан» & «Українська правда», за якою рішенням Печерського районного суду міста Київ було встановлено, що інтернет-видання несе відповідальність за недобросовісний коментар читача. Дана судова справа очікує перегляду Верховним судом України, проте її результати викликали суспільний резонанс. За результатами розгляду справи було встановлено, що коментарем у розділі обговорень було завдано шкоду честі і гідності особи, за що відповідальність повинен понести не лише той, хто залишив коментар, але і адміністратор сайту (сторінки).
Зарічний суд міста Суми вироком від 2 лютого 2016 року по справі № 591/442/16-к визнав винним в публічних закликах до насильницького повалення конституційного ладу і до захоплення державної влади через ЗМІ (частина 3 ст.109 Кримінального кодексу ) власника сторінки в соціальній мережі «ВКонтакте». Ця справа привнесла не менший резонанс, адже судом і рядом судових експертиз було встановлено, що своїми діями обвинувачений справді поширював заклики до екстремістських дій.
Таким чином, ці судові прецеденти дають можливість громадянам починати замислюватись над тим, що вони публікують в мережі Інтернет і поширюють серед інших осіб. Так, за допомогою цих судових справ законодавець почне працювати у цьому напрямку і шляхом прийняття нових нормативних актів та внесенням змін до існуючих убезпечить громадян від протиправних посягань у мережі.
Це дозволить відчувати себе безпечно під час купівлі речей чи послуг через Інтернет (зокрема і в соціальних мережах), забезпечить безпеку користувачів від шахраїв та захистить права та законні інтереси осіб.
На сьогодні стає все більш реальним механізм притягнення до відповідальності осіб, що вчиняють правопорушення у мережі Інтернет. Наприклад, у випадку, коли на публічній сторінці у соціальній мережі чи іншому сайті буде опублікована інформація, яка не є достовірною, завдає шкоду честі, гідності, діловій репутації особи - така особа має право звернутися до суду з позовом про відновлення порушених прав та відшкодування моральної і матеріальної школи, якщо доведе, що вона спричинена саме цими діями. Для звернення до суду достатньо буде обґрунтованої заяви, завіреного нотаріусом у встановленому порядку скріншота з відповідного сайту (сторінки). Після відкриття провадження у справі необхідно заявити клопотання про проведення судових експертиз, які б визначили, хто саме розмістив таку інформацію.
Схожий механізм дозволить швидше розкривати кримінальні справи по факту вчинення злочинів, таких як погрози, доведення до самогубства, тощо.
Отже, варто бути обережними, вступаючи у дискусії, коментуючи різного роду інформацію та ведучи листування (у тому числі публічне) у мережі Інтернет. Тим паче, це актуально в умовах активної інформаційної війни, яку проводять вороги держави.
Постіть, коментуйте, спілкуйтесь, але пам’ятайте, що ми маємо можливість реалізовувати свої права та законні інтереси, не порушуючи прав та законних інтересів інших осіб і держави у тому числі.

Мне нравится
Звісно у нашій даржаві починають робитися певні кроки у напрямку врегулювання віртуальних відносин, та до повноцінного правового захисту ще дуже і дуже далеко....
Однак автором точно підмічено, що публікуватись і коментувати все-таки варто з обережністю. 8)
Ссылка Мне нравится
Еще записи
УПРАВЛІННЯ БЛАГОДІЙНИМИ ЕНДАВМЕНТАМИ
Є в українській мові цікаве слово «ендавмент», запозичене з англійської та означає ...
ЩО ТАКЕ БЛАГОДІЙНА ПОЖЕРТВА?
Продовжуючи тему благодійності, хочу висвітлити питання благодійної пожертви та ...
БЛАГОДІЙНІСТЬ В УКРАЇНІ: З ЧОГО ПОЧАТИ?
Згідно інформації Національного інституту стратегічних досліджень станом на квітень 2019 ...
Державна допомога при народженні дитини
До нас звернулася одинока мати, яка народила дитину, відомості про що зазначені, ...