Волонтерів зі скриньками на вулицях стане менше

545_3.jpg
Сьогодні для нас зустріти людину з прозорою скринькою в руках, яка просить гроші на благодійні цілі - уже не дивно. Багато благодійних організацій залучають таких волонтерів для збору коштів, але останнім часом, шахраї почали користуватись добротою та співчутливістю українців і заробляти на цьому гроші. Тому, багато волонтерів жаліються на те, що українці перестали довіряти їм, тому і не допомагають, адже кожен свідомий українець вважає за свій обов’язок, хоча б трошки, але допомогти хворій дитині, воїнам АТО, вимушеним переселенцям, тощо.
Законодавці давно знають про таку проблему, і тільки у цьому році розробили та зареєструвати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо протидії зловживанням у сфері благодійності». Цим законом передбачається врегулювання діяльності благодійних організацій з питань публічного збору коштів з використанням скриньок.
За цим законом робота таких волонтерів буде врегульована і повністю регламентована, зокрема:
- кожна скринька для збору коштів повинна бути опломбована банком, у якому зареєстровано благодійний рахунок, на який ці кошти будуть перераховані;
- виїмка грошей зі скриньок відбуватиметься після 5 днів з дня її опломбування у приміщенні банку, де гроші відразу ж будуть переведені на рахунок благодійної організації;
- збір грошей у скриньки буде заборонений на проїжджій частині дороги та у всіх видах громадського транспорту;
- за порушення правил збирання пожертв у скриньки буде передбачена відповідальність у вигляді штрафу;
- за не оприлюднення звітів про використання зібраних коштів також передбачені чималі штрафи для керівників благодійних організацій;
- за присвоєння зібраних благодійних коштів передбачатиметься кримінальна відповідальність від штрафу, аж до позбавлення волі.
Цим законом передбачається зменшення та викорінення шахрайства у цій сфері, адже організації, які проводять публічний збір благодійних коштів у скриньки повинні бути належним чином зареєстровані, відкрити у банку рахунок, опломбувати там скриньки, усі без винятку гроші перераховувати на рахунок і звітуватись про їх використання. У разі недотримання цих норм - передбачена відповідальність.
Таким чином благодійники, які чесно здійснюють свою діяльність продовжать свою роботу без проблем, адже саме за такою схемою вони зараз і працюють, а всі інші «не чисті на руку» змушені будуть покинути цей «бізнес», інакше - відповідальність.
А як Ви ставитесь до волонтерів зі скриньками? Напишіть свою думку у коментарях
Законодавством буде врегульовано сферу відносин пожертви, але думаю знайдуться спритні умільці, що й за цих обставин обходитимуть систему. Що ж до мене, волонтер зі скринькою - це як будильник совісті: побачиш його і ти вже ніби морально зобовязаний залишити свій вклад. Вважаю так не повинно бути. Та людина, що дійсно хоче долучитися до благородної справи, сама знайде обєкт і спосіб надання допомоги. Це субєктивно);)
Еще записи
Конституционная Жалоба как право на пересмотр дела по исключительным обстоятельствам.
Статьей 151-1 Конституции Украины определено, что каждый человек имеет право подать ...
Що робити, коли родич помер на тимчасово окупованій території?
У зв’язку з останніми подіями, котрі відбуваються на Сході нашої країни, громадянам ...
Увольнение или же сокращение на работе во время больничного - нарушение ч.3, ст. 40 Кзота Украины - Апелляционный суд г. Киева
Вашему вниманию предлагается судебная практика по увольнению сотрудника во время ...
Как вернуть деньги с помощью расписки.
Случаются ситуации, когда нужны деньги для чего-то важного или когда обстоятельства «не ...