Волонтерів зі скриньками на вулицях стане менше

545_3.jpg
Сьогодні для нас зустріти людину з прозорою скринькою в руках, яка просить гроші на благодійні цілі - уже не дивно. Багато благодійних організацій залучають таких волонтерів для збору коштів, але останнім часом, шахраї почали користуватись добротою та співчутливістю українців і заробляти на цьому гроші. Тому, багато волонтерів жаліються на те, що українці перестали довіряти їм, тому і не допомагають, адже кожен свідомий українець вважає за свій обов’язок, хоча б трошки, але допомогти хворій дитині, воїнам АТО, вимушеним переселенцям, тощо.
Законодавці давно знають про таку проблему, і тільки у цьому році розробили та зареєструвати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо протидії зловживанням у сфері благодійності». Цим законом передбачається врегулювання діяльності благодійних організацій з питань публічного збору коштів з використанням скриньок.
За цим законом робота таких волонтерів буде врегульована і повністю регламентована, зокрема:
- кожна скринька для збору коштів повинна бути опломбована банком, у якому зареєстровано благодійний рахунок, на який ці кошти будуть перераховані;
- виїмка грошей зі скриньок відбуватиметься після 5 днів з дня її опломбування у приміщенні банку, де гроші відразу ж будуть переведені на рахунок благодійної організації;
- збір грошей у скриньки буде заборонений на проїжджій частині дороги та у всіх видах громадського транспорту;
- за порушення правил збирання пожертв у скриньки буде передбачена відповідальність у вигляді штрафу;
- за не оприлюднення звітів про використання зібраних коштів також передбачені чималі штрафи для керівників благодійних організацій;
- за присвоєння зібраних благодійних коштів передбачатиметься кримінальна відповідальність від штрафу, аж до позбавлення волі.
Цим законом передбачається зменшення та викорінення шахрайства у цій сфері, адже організації, які проводять публічний збір благодійних коштів у скриньки повинні бути належним чином зареєстровані, відкрити у банку рахунок, опломбувати там скриньки, усі без винятку гроші перераховувати на рахунок і звітуватись про їх використання. У разі недотримання цих норм - передбачена відповідальність.
Таким чином благодійники, які чесно здійснюють свою діяльність продовжать свою роботу без проблем, адже саме за такою схемою вони зараз і працюють, а всі інші «не чисті на руку» змушені будуть покинути цей «бізнес», інакше - відповідальність.
А як Ви ставитесь до волонтерів зі скриньками? Напишіть свою думку у коментарях
Мне нравится
Законодавством буде врегульовано сферу відносин пожертви, але думаю знайдуться спритні умільці, що й за цих обставин обходитимуть систему. Що ж до мене, волонтер зі скринькою - це як будильник совісті: побачиш його і ти вже ніби морально зобовязаний залишити свій вклад. Вважаю так не повинно бути. Та людина, що дійсно хоче долучитися до благородної справи, сама знайде обєкт і спосіб надання допомоги. Це субєктивно);)
Ссылка Мне нравится
Еще записи
УПРАВЛІННЯ БЛАГОДІЙНИМИ ЕНДАВМЕНТАМИ
Є в українській мові цікаве слово «ендавмент», запозичене з англійської та означає ...
ЩО ТАКЕ БЛАГОДІЙНА ПОЖЕРТВА?
Продовжуючи тему благодійності, хочу висвітлити питання благодійної пожертви та ...
БЛАГОДІЙНІСТЬ В УКРАЇНІ: З ЧОГО ПОЧАТИ?
Згідно інформації Національного інституту стратегічних досліджень станом на квітень 2019 ...
Державна допомога при народженні дитини
До нас звернулася одинока мати, яка народила дитину, відомості про що зазначені, ...