Як дитині з багатодітної сім’ї безкоштовно їздити в транспорті

d_ti-z-bagatod_tnikh-s_mey-p_lgi-transport.jpg
У своїй статті «Багатодітні сім'ї - статус є, пільги чекаємо…» ми розповідали про те, що багатодітні сім'ї України зіткнулися з проблемою ненадання пільг у зв’язку з відсутністю бланків посвідчень. До цього часу фінансування для виготовлення бланків посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї не виділялось, а питання з наданням пільг таким категоріям громадян вирішена не в повному обсязі.
З питанням надання пільг та знижок на комунальні послуги та паливо усе вирішено, адже місцеві державні адміністрації на підставі документів, які подають багатодітні сім'ї разом із підприємствами, що постачають послуги забезпечують цих людей пільгами. Актуальним залишається питання забезпечення пільгами дітей з багатодітних сімей, адже Закон України «Про охорону дитинства» говорить про те, що діти з багатодітних сімей мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.
Діти, не маючи посвідчень не можуть їх пред’явити водіям та контролерам громадського транспорту і змушені платити за проїзд у повному обсязі, що істотно впливає на фінансовий стан багатодітної сім'ї.
Міністерство соціальної політики України листом від 21.08.2015 р. № 210/59/208-15 роз’яснив, що пільги дітям з багатодітних сімей щодо безкоштовного проїзду повинні надаватись, про це, навіть, домовлено з Мінінфраструктури. Проте, для того, щоб користуватися цією пільгою діти повинні мати з собою у транспорті наступні документи:
- довідку про склад сім'ї, форма якої затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003 № 204 (зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.09.2003 за № 709/8030);
- копії свідоцтва про народження дитини, завіреної печаткою районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад (для дітей віком від 6 до 16 років);
- оригіналу документа, що посвідчує особу, з фотокарткою (учнівський квиток - для дітей від 6 до 16 років; студентський квиток або паспорт - для дітей від 16 до 18 років).
Залишаються відкритими питання - навіщо дітям давати таку кількість документів для проїзду в транспорті (особливо тим, хто користується ним кожного дня)? Скільки часу водій чи контролер витрачатиме на постійні перевірки наявності і справжності цих документів у дитини? Навіщо взагалі довіряти дітям постійно носити з собою ці документи і хто нестиме відповідальність за безкоштовний проїзд за підробленими документами і що робити, коли дитина не взяла з собою хоча б один із вище перелічених документів?
Законодавець до цього часу не може зрозуміти, що нормативний акт, написаний на папері повинен спочатку вивчитись у дії на практиці, а згодом опубліковуватись. Цю проблему можна вирішити дуже просто, надавши місцевим державним адміністраціям на підставі цих же документів видавати одну просту довідку з фотографією дитини, яка міститиме усі необхідні дані про дитину. Це спростить процедуру безкоштовного проїзду дитини, забезпечить безпеку від підроблених документів (довідка міститиме підписи і печаті посадових осіб у тому числі і на фотографіях), убезпечить від випадкової втрати чи крадіжки документів, що посвідчують особу дитини. А у разі втрати такої довідки - її можна буде так само легко відновити.
Сподіваємось, що законодавець після чисельних звернень громадян і перевізників (адже їм це також складе певний дискомфорт) зрозуміє, що пора внести зміни до діючих законодавчих актів, або виділяти кошти на виготовлення посвідчень.
Еще записи
УПРАВЛІННЯ БЛАГОДІЙНИМИ ЕНДАВМЕНТАМИ
Є в українській мові цікаве слово «ендавмент», запозичене з англійської та означає ...
ЩО ТАКЕ БЛАГОДІЙНА ПОЖЕРТВА?
Продовжуючи тему благодійності, хочу висвітлити питання благодійної пожертви та ...
БЛАГОДІЙНІСТЬ В УКРАЇНІ: З ЧОГО ПОЧАТИ?
Згідно інформації Національного інституту стратегічних досліджень станом на квітень 2019 ...
Державна допомога при народженні дитини
До нас звернулася одинока мати, яка народила дитину, відомості про що зазначені, ...