Якщо Вас зупинив інспектор ДАІ або поліцейський патрульної служби

Причин зупинки може бути дві:

1. Ви знаєте за що
2. Про причину вашої зупинки знає тільки інспектор .

Варіант Ви знаєте за що

1. Вийдіть з машини і підіть на зустріч інспектору(ДАІ чи поліції,далі інспектор). Інспектор також людина і ніщо людське йому не чуже, виявивши повагу до нього, Вам буде легше з ним домовитися. У випадку якщо Ви впевнені, що нічого не порушували, з машини можна не виходити. З машини взагалі можна не виходити, але це, у деяких випадках може ускладнити комунікацію та лобіювання вигідного для Вас розвитку ситуації.

2. Дізнайтеся причину зупинки. Іноді Вас можуть зупинити, не за те, про що Ви думаєте. Причину зупини варто взнати до того як Ви пред'явите права (більш того інспектор має сам повідомити Вам причину зупинки). Для цього виходячи до інспектора, лишіть права у автомобілі, і пред'явіть їх тільки після повного розуміння за що Вас зупинили.

a. Якщо Ви згодні з причиною зупинки, спробуйте домовитися на найбільш вигідних для Вас умовах.

b. Якщо Ви не згодні з інспектором, попросіть його докладно обґрунтувати що саме у Ваших діях було протизаконним і які саме статті законодавства Ви порушили. Бажано номери статей запам'ятати і, якщо справа дійде до протоколу, прослідкувати, щоб у ньому фігурували саме вони. Іноді, деякі зі співробітників ДАІ або поліції можуть блефувати, розповідаючи впевненим голосом про Ваші правопорушення. Для уникнення таких ситуацій не бійтеся задавати питання. При цьому пам'ятайте, що на цьому етапі поки ще не варто себе поводити нахабно. Бо ви ж дійсно могли порушити і у такому випадку, Ваша нахабність буде не другим щастям, а першим горем. Так як мости для полюбовного владнання конфлікту будуть спалені.

Якщо Ви згодні з причиною зупинки спробуйте домовитися, на найбільш вигідних для Вас умовах.
Якщо Ви впевнені, що інспектор замість дотримання закону намагається його диктувати, є сенс нагадати йому про деякі моменти законодавства. При цьому варто ретельно зважити, що для Вас більш прийнятно: відпустити його з миром або зайнятися його вихованням. Перевіряючи інспектора на законність його дій Вам слід:
1. Впевнитися що людина, яка стоїть перед Вами дійсно співробітник. Для цього попросіть його пред'явити посвідчення, і впевніться у наявності жетону.

2. Запишіть ПІБ, посаду, а також номер посвідчення і жетона.

3. Подзвоніть у службу довіри ДАІ чи на червону лінію поліції і впевніться, що ця людина дійсно є співробітником і саме зараз виконує свої посадові зобов'язання (тобто у поточний момент на роботі, а не вийшов у вихідний день підробити).

Далі все, що Ви можете зробити, це слідкувати, щоб протокол був складений максимально коректно.
ВАЖЛИВО:

Згідно діючого законодавства інспектор ДАІ чи патрульний поліцейський зобов'язаний Вам дві речі:

1. Назвати причину зупинки

2. Пред'явити посвідчення

Вимагати від нього маршрутний лист та інші документи даремно, може й не показати і буде правий.

Оскаржити складений протокол можна протягом 10 днів.

Можливі причини зупинки і перевірки документів та Ваші адекватні їм дії.

Автомобіль у розшуку. Просимо показати орієнтування. Скоріше за все не покажуть, але тоді ви зможете подзвонити до служби довіри ДАІ і дізнатися чи не бреше нам охоронець правопорядку.

Ви не пристібнуті. Треба пристібатися. Буде менше приводів для Вашої зупинки. Плюс це зможе врятувати Вам життя.

Операція "Зброя-Вибухівка". Часто формальний привід зупинити автомобіль, який не має, як правило, нічого спільного з реальністю. Дзвонимо до служби довіри ДАІ чи поліції (у кожному місті свій, інспектор повинен його Вам надати, якщо попросите) і кажемо, що там-то й там-то стоїть патруль, каже, що проводить операцію, а в нас є підозри, що це не так.

Водіння авто у стані алкогольного сп'яніння. Ви маєте право відмовитися дмухати у трубочку і наполягти на проходженні експертизи ЛИШЕ у наркології, куди поїдете ТІЛЬКИ на їх машині і ТІЛЬКИ за їх рахунок.

Вас зупинили в місті.

Ви повинні зупинитися з ДОТРИМАННЯМ ПДР. Тобто якщо у цьому місці зупинка заборонена, зупиніться там, де вона дозволена. Це проблеми Інспектора. Не поспішайте виходити з машини. Нехай він йде до Вас. По-перше ПДР не зобов'язують Вас вибігати як обшпареному йому на зустріч. По-друге - ви ні в чому не винні. Якщо в Вас є диктофон (нехай навіть у мобільному телефоні) за наближення Інспектора ввімкніть його на запис. Попереджувати Інспектора про це не обов'язково, але часто фраза "Доброго дня. В мене ввімкнений диктофон і у випадку необхідності запис буде використаний у суді" викликає у відповідь фразу Інспектора - "До побачення". Після того як я у суді насилу довів, що не грубіянив інспекторові і не поводив себе задерикувато (цей гад зробив запис навіть не у протоколі, а у супроводжуючому папері, тому що за моєю вимогою закреслив вільні рядки протоколу) я завжди за зупинки вмикаю диктофон. Він не має права вимагати від Вас вимкнути диктофон. Більш того. Якщо в Вас є випадково відеокамера - можете знімати свій діалог з ним і усі його дії, які пов'язані з Вами та Вашою машиною.

У першу чергу поцікавтеся причиною зупинки. Проста перевірка документів не є причиною для зупинки. Особисто я чув одного разу фразу (на питання про причини зупинки) "Батьківщина у небезпеці". Більш грамотні відповідають "Проводиться спецоперація з..." Пред'явіть документи. Інспектор може вимагати відкрити капот і звірити номери (при цьому проблема бруду під капотом Вас хвилювати не повинна. Дайте йому ганчірку, нехай витирає.). Інспектор має право попросити Вас показати аптечку, вогнегасник і знак аварійної зупинки. Ч."е". П.31.4.7 ПДР забороняє експлуатацію ТЗ за їх відсутності. Але відповідальності за їх відсутності немає. Точніше є - у вигляді попередження (ст.125 КпАП). За відсутності цих предметів забороняється експлуатація ТЗ. Це означає, що рухатися Ви можете, а експлуатувати - ні. (п.31.5 ПДР). У цьому випадку Ви повинні обережно доїхати до місця ремонту (придбання) цих предметів.

Прохання у вигляді наказу "Відкрийте багажник!" Вас ні до чого не зобов'язує. Можете дати Інспекторові ключ (чи натиснути кнопку) і сказати (особливо добре під диктофон) "Що багажник відкритий. Але його огляд повинен проводитися, зі складанням протоколу і за наявності 2 понятих". Заразом поцікавтеся, за якою причиною до Вас застосовується така міра впливу як "адміністративне затримання" оскільки саме у цьому випадку Інспектор має право самостійно, з залученням понятих оглянути Ваш багажник.


Еще записи
УПРАВЛІННЯ БЛАГОДІЙНИМИ ЕНДАВМЕНТАМИ
Є в українській мові цікаве слово «ендавмент», запозичене з англійської та означає ...
ЩО ТАКЕ БЛАГОДІЙНА ПОЖЕРТВА?
Продовжуючи тему благодійності, хочу висвітлити питання благодійної пожертви та ...
БЛАГОДІЙНІСТЬ В УКРАЇНІ: З ЧОГО ПОЧАТИ?
Згідно інформації Національного інституту стратегічних досліджень станом на квітень 2019 ...
Державна допомога при народженні дитини
До нас звернулася одинока мати, яка народила дитину, відомості про що зазначені, ...