Що робити, коли родич помер на тимчасово окупованій території?

У зв’язку з останніми подіями, котрі відбуваються на Сході нашої країни, громадянам доводиться доволі часто стикатися з ситуаціями, коли їх родичі уходять з життя на тимчасово окупованій території України, внаслідок чого унеможливлюється реєстрація факту смерті органом державної реєстрації актів цивільного стану. Дане питання є дуже актуальним на сьогоднішній день, адже раніше не було подібної судової практики.

Так що ж потрібно робити в такому разі? Куди звертатися та які підготувати документи?
Перш за все потрібно знайти кваліфікованого спеціаліста-юриста або звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Другим кроком буде збір необхідних документів для складання заяви до суду.

Відповідно до законодавства України саме суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану. Дана заява може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. Подається вона до суду за місцем проживання заявника.

Для складання даної заяви, за наявності, необхідно буде мати такі документи:
  1. Копія паспорту та ОКПП Заявника
  2. Копія паспорту померлої особи
  3. Копія Свідоцтва про смерть
  4. Копія відмови органу реєстрації актів цивільного стану у проведенні державної реєстрації смерті
  5. Копія Лікарського свідоцтва про смерть
  6. Копія Довідки про причину смерті
Останнім кроком буде подача заяви про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України зі всіма додатками до суду.

Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України (Постанова від 17.03.2015 № 254-VIII), розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду, а ухвалені судами рішення підлягають негайному виконанню.

У рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
0Мне нравится
Чому не через нотаріуса? Главою 10 (пункт 1.13) частини 2 Порядку вчинення нотаріальних дій передбачено можливість заведення спадкової справи (та оформлення свідоцтва) в разі якщо останнє місце проживання спадкодавця було на території України, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Ссылка 0Мне нравится
2Больше не нравится
Про заведення спадкової справи тут мова не йде - це вже другий етап. Для цього спочатку необхідно зареєструвати факт смерті, а оскільки видані на тимчасово окупованій території документи є недійсними, через суд встановлюється факт смерті, реєструється в органах РАЦС і вже потім до нотаріуса.
Родитель Ссылка 2Больше не нравится
Еще записи
НОТАТКИ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ
Далеко не таємниця, що Україна своєю гнучкою системою оподаткування, вигідним ринком праці ...
Конституционная Жалоба как право на пересмотр дела по исключительным обстоятельствам.
Статьей 151-1 Конституции Украины определено, что каждый человек имеет право подать ...
Що робити, коли родич помер на тимчасово окупованій території?
У зв’язку з останніми подіями, котрі відбуваються на Сході нашої країни, громадянам ...
Увольнение или же сокращение на работе во время больничного - нарушение ч.3, ст. 40 Кзота Украины - Апелляционный суд г. Киева
Вашему вниманию предлагается судебная практика по увольнению сотрудника во время ...