Новости

Датська компанія Core Carbon Group отримає 150 мільйонів доларів компенсації від російських газових компаній за невиконання умов спільних угод

Датська компанія Core Carbon Group отримає 150 мільйонів доларів компенсації від російських газових компаній за невиконання умов спільних угод

Арбітражний інститут Торгівельної палати Стокгольма присудив більше 150 мільйонів доларів США компенсації датській компанії Core Carbon Group з Копенгагена за її скаргою проти російського ВАТ «Росгазифікація» і «Центргазсервіс», повязаною з спільними проектами по скороченню викидів вуглецю. Дана інформація зявилася на сайті юридичної компанії Quinn Emanuel, яка представляє інтереси позивача в суді.

Згідно прес-релізу, предметом суперечки стали угоди Core Carbon з російськими компаніями, укладені в 2005 році, з приводу фінансування і реалізації в Росії спільних проектів по скороченню викидів вуглецю згідно Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміни клімату. В рамках вказаних угод Core Carbon зобовязувався профінансувати проекти на десятки мільйонів доларів США, в тому числі по встановленню нового обладнання і проведенню експертиз, а також здійсненню ремонтних робіт застарілої газотранспортної системи на території Російської Федерації.

Кіотський протокол ввів у дію механізм, за допомогою якого закликав іноземні компанії робити інвестиції в проекти по скороченню шкідливих викидів газу в атмосферу в обмін на можливість отримання нереалізованого обєму дозволених викидів вуглецю згідно з досягнутим рівнем скорочення викидів.

Згідно прес-релізу, Core Carbon повністю виконала свої зобовязання за угодами і цілком профінансувала роботи у 2005-2008 роках, за результатами яких було відремонтовано більше 150 тисяч складових газопроводу, а також відбулося скорочення газових викидів практично до восьми мільйонів тон на рік. Факт скорочення викидів було зафіксовано і ретельно перевірено незалежними експертами за згодою ООН.

Російські компанії, в свою чергу, не виконали зобовязань за угодами, відмовившись зареєструвати проекти у відповідних державних органах.

Core Carbon безуспішно добивалася реєстрації протягом кількох років, але в результаті припинила дію угод за проектами і почала вимагати від російських компаній грошових виплат у звязку з припиненням контрактів. Після того як вимоги про виплати не було задоволено, датська компанія звернулася у Стокгольмський арбітраж.

Арбітраж, розглянувши скаргу, виніс рішення на користь позивача, присудивши Core Carbon виплату компенсації в розмірі 150 мільйонів доларів США.


Джерело: РАПСИ

Мнения экспертов
Мнения экспертов
Колесников Владислав Як проголосувати НЕ за місцем реєстрації
Колесников Владислав Про це не говорять: Легалізація проституції в Україні
Колесников Владислав Регулювання сімейних відносин. Особливості реєстрації шлюбу до ...
Колесников Владислав Як виникає право власності
Сапронова Марина НОТАТКИ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ
Ирклиенко Андрей Конституционная Жалоба как право на пересмотр дела по исключительным ...