Новости

Уряд США виплатить 3,2 мільйони доларів компенсації американцю, звільненому з кубинської в’язниці

Уряд США виплатить 3,2 мільйони доларів компенсації американцю, звільненому з кубинської в’язниці

Уряд США виплатить американцю Алану Гросу, звільненому минулого тижня з кубинської вязниці після пяти років позбавлення волі, компенсацію в розмірі 3,2 мільйони доларів в якості врегулювання поданого ним позову.

Алан Грос працював на приватну американську компанію DAI, котра займалася реалізацією одного з проектів АМР на Кубі. Американця заарештували на Кубі в грудні 2009 року за обвинуваченнями в «здійсненні злочинів, спрямованих проти держави». Згідно матеріалів справи, Гроса затримали за розповсюдження супутникових телефонів і компютерної техніки у середовищі місцевої єврейської спільноти. Кубинська влада тоді визнала його діяльність шкідливою і в 2011 році Гроса засудили до 15 років позбавлення волі.

В листопаді 2012 року Алан Грос та його дружина Джулі подали позов проти DAI та уряду США. Пара звинуватила владу в тому, що Грос не отримав необхідної інформації про ризики, повязані з його призначенням на Кубу, і не був підготовлений до місцевих умов праці. Позивачі вимагали компенсацію в розмірі 60 мільйонів доларів.

У травні 2013 року позовна заява стосовно DAI була врегульована на умовах, які не розголошуються. Тоді ж окружний суд США відхилив вимоги позивачів до влади США, однак у листопаді цього року апеляційний суд підтримав звернення Гроса.

Адвокат американця відмовився повідомляти подробиці цієї домовленості. Зазначається, що DAI від імені Гроса вимагали для нього компенсації в розмірі 7 мільйонів доларів.

Алана Гроса звільнили з кубинської вязниці 17 грудня 2014 року. За словами влади, це було зроблено з гуманітарною метою, оскільки останнім часом стан здоровя Гроса значно погіршився.

 

Джерело: Право.ru

Мнения экспертов
Мнения экспертов
Колесников Владислав Як проголосувати НЕ за місцем реєстрації
Колесников Владислав Про це не говорять: Легалізація проституції в Україні
Колесников Владислав Регулювання сімейних відносин. Особливості реєстрації шлюбу до ...
Колесников Владислав Як виникає право власності
Сапронова Марина НОТАТКИ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ
Ирклиенко Андрей Конституционная Жалоба как право на пересмотр дела по исключительным ...