Новости

Уряд США виплатить 3,2 мільйони доларів компенсації американцю, звільненому з кубинської в’язниці

Уряд США виплатить 3,2 мільйони доларів компенсації американцю, звільненому з кубинської в’язниці

Уряд США виплатить американцю Алану Гросу, звільненому минулого тижня з кубинської вязниці після пяти років позбавлення волі, компенсацію в розмірі 3,2 мільйони доларів в якості врегулювання поданого ним позову.

Алан Грос працював на приватну американську компанію DAI, котра займалася реалізацією одного з проектів АМР на Кубі. Американця заарештували на Кубі в грудні 2009 року за обвинуваченнями в «здійсненні злочинів, спрямованих проти держави». Згідно матеріалів справи, Гроса затримали за розповсюдження супутникових телефонів і компютерної техніки у середовищі місцевої єврейської спільноти. Кубинська влада тоді визнала його діяльність шкідливою і в 2011 році Гроса засудили до 15 років позбавлення волі.

В листопаді 2012 року Алан Грос та його дружина Джулі подали позов проти DAI та уряду США. Пара звинуватила владу в тому, що Грос не отримав необхідної інформації про ризики, повязані з його призначенням на Кубу, і не був підготовлений до місцевих умов праці. Позивачі вимагали компенсацію в розмірі 60 мільйонів доларів.

У травні 2013 року позовна заява стосовно DAI була врегульована на умовах, які не розголошуються. Тоді ж окружний суд США відхилив вимоги позивачів до влади США, однак у листопаді цього року апеляційний суд підтримав звернення Гроса.

Адвокат американця відмовився повідомляти подробиці цієї домовленості. Зазначається, що DAI від імені Гроса вимагали для нього компенсації в розмірі 7 мільйонів доларів.

Алана Гроса звільнили з кубинської вязниці 17 грудня 2014 року. За словами влади, це було зроблено з гуманітарною метою, оскільки останнім часом стан здоровя Гроса значно погіршився.

 

Джерело: Право.ru