Юридична консультація − єдиний вірний спосіб для вирішення правового питання

Юридична консультація − єдиний вірний спосіб для вирішення правового питання

Юридична консультація − єдиний вірний спосіб для вирішення правового питання
Кожен із нас на своєму життєвому шляху стикається з цілою низкою питань, які потребують юридичного втручання. Однак прийняти вірне рішення у тому чи іншому випадку, не маючи професійної освіти у сфері юриспруденції та належного досвіду, буває вкрай важко. Саме у таких випадках люди і звертаються до фахівця − юриста або адвоката. Юридична консультація дає можливість отримати вичерпну правову інформацію щодо будь-якого питання, що вас цікавить. Кваліфікований юрист зможе не тільки провести глибокий правовий аналіз ситуації, що склалася, але і проконсультувати вас щодо можливих проблем і ризиків, з якими доведеться зіткнутися на шляху вирішення проблеми.
Консультація юриста може бути надана наступним чином:
• усно (на особистому прийомі у юриста або у заздалегідь обумовленому місці, наприклад, в офісі клієнта);
• письмово (на паперовому носії з підписом юриста і відповідними реквізитами у вигляді дати, вихідного номера і т.д.);
• онлайн (за допомогою спілкування через інтернет − у чаті, з використанням електронної пошти, скайпу і інших доступних засобів електронного спілкування).

Задати питання юристу у будь-якій складній або конфліктній правовій ситуації − найбільш легкий і ефективний спосіб отримати відповідь на ці питання. Ви стали учасником ДТП або маєте вступити у спадщину, побоюєтеся скорочення на роботі або вам загрожує розлучення, не згодні з поділом майна або стали жертвою шахраїв − консультація необхідна у будь-якому з перерахованих випадків, адже тільки отримавши юридичну оцінку того, що відбувається, а також маючи уявлення про можливі варіанти поведінки та їх наслідки, ви зможете прийняти рішення, яке призведе до того наслідку, який задовольнить саме вас.

Що робить попередні консультації юриста більш привабливими, ніж самостійне вирішення проблеми?
1. Юрист має професійну освіту. Людина, яка має вищу освіту у галузі юриспруденції, вже має базові знання, які дозволяють їй дати оцінку спору, що виник, віднести його до однієї з галузей права і запропонувати клієнту законодавчо передбачені шляхи вирішення конфлікту.
2. Юрист має досвід роботи за фахом. Юрист із досвідом роботи напевно має у своєму «багажі» чимало схожих з вашою ситуацій і знає про варіанти їх вирішення на практиці. Це дуже важливо, адже «книжкові» алгоритми поведінки не завжди виправдовують себе у житті і мають досить багато нюансів у застосуванні. Недарма склалася така практика: чим більш досвідчений юрист − тим дорожче вам обійдуться його послуги, але, в той же час, і тим імовірніше найбільш успішне вирішення вашого питання. Досвідчений фахівець, даючи юридичну консультацію, не тільки окреслить перед вами варіанти вирішення проблеми, а й опише можливі складнощі або пріоритети того чи іншого шляху.
3. Юрист за родом діяльності підтримує спілкування з представниками різних державних (у тому числі правоохоронних) органів. Це дає йому можливість оцінювати результативність тих чи інших дій у вирішенні юридичного питання, з урахуванням думки і сформованої практики розгляду подібних питань представниками держорганів.
4. Юрист − особа не зацікавлена, а, значить, проводячи аналіз ситуації, не стає жертвою емоцій і упередженого ставлення до чогось або когось. Спеціаліст завжди об'єктивний.

Оплата за консультацію юриста
Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 розміри гонорару за свої послуги, у тому числі за проведення юридичної консультації, адвокат (як, власне, і юрист) визначає самостійно. Сума гонорару враховує складність питання, час, витрачений на його вирішення й інші суттєві обставини. У той же час, більшість юристів і адвокатів мають фіксовану вартість однієї консультації. Тому перш ніж отримати консультацію − обговоріть з юристом вартість його послуг.
У той же час громадяни України можуть отримати і безкоштовну консультацію юриста. Такий вид допомоги надається деякими центрами з надання правової допомоги, адвокатами. Широке поширення знайшли безкоштовні юридичні консультації, що надаються юристами у режимі онлайн. (Що таке юридична консультація онлайн, а також, які умови і у чому переваги її отримання − ви дізнаєтеся з нашого наступного матеріалу).

Підсумовуючи, відзначимо, що потрапляючи у конфліктну ситуацію, вирішення якої вимагає застосування різного роду правових методів і прийомів, не варто економити на зверненні до фахівця. Своєчасно отримана юридична консультація не тільки заощадить ваші гроші у подальшому, але також збереже вам час, і, що важливо, нерви! Отримати консультацію у кращих фахівців країни ви зможете на юридичному порталі Lawyer.ua.

ЕКСПЕРТНА ДУМКА