Херсонський порт передано в концесію Рисоіл-Херсон

Рисоіл-Херсон і міністерство інфраструктури підписали договір про передачу в концесію Херсонського торгового порту. Про це повідомляє сайт міністерства. Згідно з угодою компанія-концесіонер Рисоіл-Херсон інвестує в розвиток порту близько 300 млн грн і 18 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру, йдеться в повідомленні міністерства.

Умови договору

- Щорічно виплачувати концесійний платіж у розмірі не менше 12 млн грн з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу концесіонера.
- У перші 3,5 роки від дати закінчення перехідного періоду інвестувати в об'єкт не менше 216 млн грн, а протягом перших 10 років - додатково не менше 62 млн грн (в цінах 2019 року).
- Забезпечити обсяги перевалки вантажів порту в 2030 році на рівні не менше 1,36 млн тонн.
- Зробити внесок у розвиток місцевої інфраструктури не менше 18 млн грн, зокрема, забезпечити фінансування капремонту дорожнього покриття вулиць на шляху до порту і нового майданчика для стоянки вантажних автомобілів за межами міста.
- Збільшити до 80% частини доставку вантажів у порт залізничним, водним та іншими видами транспорту, крім автомобільного.
- Забезпечити безперервну роботу порту.
- Співробітники порту і частина співробітників Адміністрації морських портів залишаються працювати і не можуть бути звільнені протягом 10 років.
- У перші три роки не допускається зниження зарплати. Підвищення ЗП - відповідно до законодавства та з урахуванням галузевої угоди.
- Мають дотримуватися необхідні вимоги природоохоронного законодавства.

Підписанти договору: від Міністерства інфраструктури - державний секретар Володимир Бучка, від Адміністрації морських портів України - в.о. глави Олександр Голодницький, від ТОВ "Проектна компанія Рисоіл-Херсон" - директор Владислав Талах, і від ТОВ "Рисоіл-Херсон" - директор Шота Хаджишвілі. На церемонії підписання був присутній президент Володимир Зеленський.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що для передачі в концесію готують ще два порти.

«Ми планували підписати концесійні договори портів Ольвія і Херсон в один день, але карантин вніс свої корективи. Концесія Ольвії буде підписана найближчим часом», - сказав міністр. Криклій додав, що наступним концесійним проектом буде Чорноморський морський торговельний порт.

Статті